System druku bezpośredniego

Jako nieliczni z drukarni w Polsce posiadamy najnowocześniejszy park maszynowy amerykańskiej firmy Polyprint TexJet, uznanej za niekwestionowanego światowego lidera maszyn DTG. Te urządzenia oprócz niespotykanej wydajności zapewniają druk
o niespotykanej trwałości, który jest zbliżony do trwałości sitodruku.

Alternatywna metoda względem sitodruku, która do znakowania wykorzystuje specjalne drukarki z głowicami drukującymi DX5 przenoszące projekt bezpośrednio na powierzchnię tkaniny.

Druk bezpośredni DTG służy głównie do znakowania odzieży bawełnianej, jednak istnieje możliwość druku na materiałach z niską domieszką poliestru. Nadruk może być umieszczony z przodu lub z tyłu koszulki, jak również na rękawkach.

Na cenę druku DTG mają wpływ: ostateczny nakład, wielkość nadruku, a także kolor materiału, na który zostanie naniesiony projekt. W przypadku kolorowych tkanin zawsze kładziony jest biały poddruk pod całością, który zapewnia większą trwałość nadruku oraz idealne nasycenie kolorystyczne. Odmiennie, niż w przypadku sitodruku, ilość kolorów użytych w projekcie nie ma wpływu przy wycenie.

Druk bezpośredni pozwala na duży obszar zadruku – maksymalnie 30x40cm. oraz możliwość personalizacji odzieży poprzez nanoszenie różnych indywidualnych projektów na odzież. Dlatego doskonale sprawdza się zarówno dla niskich (już od 1szt.), jak i wysokich nakładów.

Drukujemy na:

  • koszulkach T-shirt,
  • koszulach,
  • koszulach Polo,
  • bluzach,
  • kurtkach,
  • materiałach przygotowanych do szycia (wykrojach)

oraz innych materiałach tekstylnych zakupionych u nas lub powierzonych przez Klienta.